Competition Results 2014

                                     BEST OF CATEGORY
Austin Poe, Repro Bluegill             Amy Carter, Red Fox Pup Mammal          Amy Carter, Repro Stingray                          Tim Little, Lion - Gamehead

David Collins, Habitat                             Tim Little, Leopard                                  Randy Bell, WT Deer OM                     Josh Jackson, Waterfowl

Ray Barbour, Kudu                                Austin Poe, WT Deer CM                         Tonya O'Tinger, Habitat                       Tracy Hereford, Sm Mammal 

Mary Yester, OM Gamehead                  Ray Murphy, Upland Birds                       Tonya O'Tinger, Waterfowl

                                                                              BEST OF CLASS

                      Tim Little                                                          Austin Poe                                                                           Josh Jackson

                                        McKenzie Choice Awards

Rodney Harper, Fish                               Tim Little, Leopard                              Randy Bell, WT Deer OM                        Tonya O'Tinger, Bird

                                                                   SPECIAL AWARDS

Tim Little, Breakthrough                         Josh Jackson, Ducks Unlimited                          Stan Gross, Mckenzie Award               Amy Carter, Mounted in Alaska       

Ray Murphy, NWTF                             Tonya O'Tinger, Peoples Choice          Ray Barbour, Safari Club                      Amy Carter, Van Dyke

Josh Jackson, Wasco                        Josh Jackson, Woody                           Tonya O'Tinger, Artisan                    Amy Carter, Best All Around


Supply Room                                      Birmingham Rubber & Plastics         Custom Barnwood Plaques              Fosters Taxidermy Supply

James Taxidermy Supply                     McKenzie Taxidermy Supply            Pinchback Reproductions                 Ray Murphy Original Attachments

WT Deer with Joel & Josh Stone           WT Deer                                         WT Deer                                        Ladies, Nail Tech




Gwen (DCP Girl) with kids              Gwen (DCP Girl) with kids                    Amy Carter, Best All Around

Listing of Other Awards Presented at the show:

Al Holmes: Frank Garner Jr             
Rick Kennar: David Collins                         
Grant Foster: Randy Bell                  
William Lett: Rodney Harper               
Calvin Guy: Tracy Hereford

Mickey Andrews; Unconquered Award: Tonya O'Tinger

Award of Excellence:
Mammals - Steve Wallace
Habitat - Josh Jackson

Presidents Award: Steve Wallace
Secretary's Cup: Renee Wallace
Mayor's Choice: Josh Jackson
Evelyn Holmes: Tonya O'Tinger
Dixie Classic Panels: Dave Holiway
Archie Phillips: Austin Poe
Polytranspar: Austin Poe
Life Tone: Rodney Harper
Star Fish: Amy Carter
Research: Tracy Hereford & Randy Bell
Commercial: Martin Jackson

Subpages (1): Competition Results 2015